12104/179
Jens Kongshammer (f. N. Hyllinge, Kirke Hyllinge sogn 1884, d. Frederiksberg 1974)
Sydlandsk byparti. Sign. Kongshammer. Olie på lærred. 44×64.
Mindre krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag