543/603
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med kystforsvarsskibet Olfert Fischer som modtager flyvepost. Sign. Vilh. Arnesen 1928. Olie på lærred. 47×71.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 26. oktober 2005
Vurdering
Hammerslag