Japansk bronze og mixed metal fad, spejlet dekoreret med blomstrende grene, sider i “fletværk” med faux bambous kant. Diam. 27 cm. Derudover vase med cloisonnéarbejde, dekoreret med drenge i leg på turkis grund H. 38 cm. Meiji-Taisho. (2)
Aldersrelaterede spor. Vase med ridser og nogle krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024