1813/13
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Sejlskibe på havet. Sign. Blache. Olie på lærred monteret på træ. 19,5×30.
Revne i lærredet ved øverste kant. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag