1449/8673
Lomonosov Porcelainsfabrik
Figur af porcelæn forestillende skuespilleren Fedor Ivanovich Chaliapin i rollen som zar Boris Godunov. Lomonosov Porcelainsfabrik, 20. årh.s anden halvdel. H. 29.
Minimal aldersslitage.
Russisk auktion, 5. december 2014
Vurdering
Hammerslag
30 bud