1709/601
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Erotisk komposition. Sign. Ting 79, artist proof. Litografi i farver. Lysmål 47×66.
Bladet er gledet op i rammen. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag