12027/119
Dansk barok standur i kasse af delvist forgyldt fyrretræ. Signeret Peter Mathiesen, Copenhagen. 18. årh.s slutning. H. 200.
Almindelige brugs- og alderstegn. Har oprindeligt været bemalet. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud