12147/​151

Grethe Meyer (f. 1918, d. 2008)

“Ildpot”. Ildfast postejform med originalt tilhørende underfad af massiv teak. Form udført og stemplet hos Royal Copenhagen. H. 8 cm. L. 28 cm.

Mindre brugsslitage. Formen har en skævhed fra brændingen.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

900–1.200 DKK

Hammerslag

950 DKK

13 bud

950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK
480 DKK
460 DKK