2442/907
Skål af sterlingsølv, opsat på fodrand af bølgende tråd. Udført og stemplet hos Frantz Hingelberg, Aarhus. Vægt ca. 142 g. H. 6. Diam. 10.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Vurdering
997684 |