Dele af engelsk og dansk bestik af sølvplet. Bl.a. udført hos Mappin & Webb. Samt 14 bordkortholdere. Medfølger to bestikbakker. 19.-20. årh. (90)
Bestående af 12 spiseskeer, 12 middagsgafler, 12 middagsknive, 12 dessertgafler og 12 theskeer.
Et sæt på 12 danske dessertskeer samt to ikke samhørende saltskeer.
14 bordkortholdere i form af edderkop i spindelvæv.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et bordkortholder med løs tråd, flere med trykkede tråde.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. februar 2020
11 bud