2123/​8606

Russisk rejsetriptykon, midte med den hellige treenighed flankeret af helgene. 18. årh. Senere messing indramning. H. 12,5. B. 10,5/21,5. Tykkelse i lukket tilstand 2,2.

Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Restaureret/retoucheringer.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK