2123/8606
Russisk rejsetriptykon, midte med den hellige treenighed flankeret af helgene. 18. årh. Senere messing indramning. H. 12,5. B. 10,5/21,5. Tykkelse i lukket tilstand 2,2.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Restaureret/retoucheringer.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag