2033/239
Diverse lysetager af tin, bl.a. tulipan stager. 19. årh. H. 17,5–22,5. (7)
Flere stager med skæv stamme, bøjet fodstykke eller lysmanchet. Flere med reparationer. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud