2142/132
Fransk bouillottelampe af forgyldt bronze og gråbroget marmor, højdejusterbar skærm af bemalet og guldbronzeret metal. 19. årh.s midte. H. 70.
Brugsspor. Gennemborede drypskåle og stamme. Let løs stamme.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag