1434/247
Engelsk regency standur i kasse af mahogni, forsølvet skive, værk med strike-silent. Sign. Richard Fullford, Fareham. England, 19. årh.s. begyndelse. H. 200. B. 48. D. 24.
Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger. Brugsslitage. Ridser og mærker. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Plamager på skiven.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag