2424/33
Russisk Art Nouveau vinkande af slebet krystal, top med montering og hank af sølv, punslet og drevet med bladornamentik. Værkmester C. E. Bolin, mester Konstantin Linke, Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. H. 28 cm.
Alders- og brugsslitage, inklusive små afslag på korpus samt et større afslag på basen.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag