2138/444
Fire sukkerskåle af farvet glas, én af presset glas med ruflet overflade, monteringer af messing, forsølvet metal og metal. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. hank 7–8. Diam. 10–11,5. (4)
Firsidet skål mangler låg, montering anløbent. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag