1846/​689

Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)

En samling kunstglas bestående af ti vaser og to skåle af klart og blåt glas. Alle sign. Udført hos Kosta. H. 6,5–34. (12)

Almindelig patina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 13. november 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK