2044/214
Valdemar Kornerup (f. København 1865, d. sst. 1924)
En gamling med langt skæg. Sign. V. K. Olie på lærred. 31,5×26.
Enkelte minimale ridser og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag