2045/554
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre skabe af massiv elm, indvendig med hylder og bakker. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 76. B. 76. D. 36. (3)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud