2049/​7005

Ere Ibeji, tvillingefigur af udskåret patineret træ, behængt med perlekæder. Yoruba, Nigeria. H. 28 cm.

Proveniens: Ex. tysk privatsamling. Ex. Ole Christensen, København.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag