2049/7005
Ere Ibeji, tvillingefigur af udskåret patineret træ, behængt med perlekæder. Yoruba, Nigeria. H. 28 cm.
Proveniens: Ex. tysk privatsamling. Ex. Ole Christensen, København.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag