1834/815
Dansk møbeldesign
Konveks bord af teak med hollandsk udtræk, ben med beslag af messing. 1960'erne. H. 74. L. 142,5/255,5. B. 92.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Slebet top. Den ene plade med stødmærke på kant.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag