11949/​29

Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)

Parti fra Piazza del Popolo. Usign. Dateret 1–1-20. Bly på papir. 23,5×31,5. Rammemål 29,5×37,5.

Tegningens forgrund har senere tjent som delstudie til Piazza del Popolo, 1928. Ribe Kunstmuseum (RKMm0067),

Smårifter langs siderne. Enkelte pletter.

Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

550 DKK

(Autobud) 550 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK