2415/898
Edmund Brouer (f. 1920, d. 2005)
Cirkulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. Model 40. Udført hos Brouer Møbelfabrik. 1970'erne. H. 72,5. Diam. 110. L. 220. (3)
Litteratur: Brouer katalog, 1972.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||