2102/​849

Dansk design

Lysekrone med stel af messing, fem arme med skærme af glas. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1930erne. H. 62. Diam. 55.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 12. januar 2021

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.500 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.500 DKK