2102/849
Dansk design
Lysekrone med stel af messing, fem arme med skærme af glas. Udført og mærket hos Fog & Mørup. 1930erne. H. 62. Diam. 55.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|