12131/83
Tegner & Kittendorff/ Em. Bærentzen
Parti fra Regensen samt Prospekter fra Kjøbenhavn. 19. årh. Begge tryksign. Litografi på papir. Det ene håndkoloreret. 46×52–51×64. Indrammede. (2)
Begge med foxingpletter. Regensen med gl. udbedringer til venstre for træet. Rammer med skrammer, afslag og patina.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag