903/97
A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Udsigt fra en grotte ud over havet. Sign. A. E. Kieldrup 49. Olie på malepap. 21×27.
Minimale retoucheringer langs kant. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag