2040/886
Karin Nathorst Westfelt (f. Svärdsjö Sogn, Sverige 1921, d. Aarhus 2013)
Komposition. Sign. KNW 95. Olie på lærred. 99,5×81,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag