1335/69
Søren Christiansen (f. Brøndbyvester 1858, d. København 1937)
Gæsten bydes på kaffe. Sign. monogram 1913. Olie på lærred. 52×72.
Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013
Vurdering
Hammerslag