1623/​828

Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)

Gryde af kobber med håndtag af messing. Model 1303. Stemplet Dansk Designs Denmark IHQ. “Staved Teak” serveringsbakke. Model 802. Stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. Udført hos Nissen, Langaa. Samt bordskåner af massiv teak. Stemplet monogram, Denmark. 1960'erne. L. 25–60. Diam. 20. (3)

Brugsslitage. Bakke 2. sortering samt med revner ved håndtag.

Moderne kunst og design, 7. juni 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag