2050/8613
Russisk Gudsmoderikon monteret med forgyldt sølv oklad. Utydeligt mestermærke, guardein Lev Oleks (Moskva 1890–1896), Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh. 14×11,5.
Ridser og mærker.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag