2050/​8613

Russisk Gudsmoderikon monteret med forgyldt sølv oklad. Utydeligt mestermærke, guardein Lev Oleks (Moskva 1890–1896), Moskva bymærke, lødighed 84. 19. årh. 14×11,5.

Ridser og mærker.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag