Otto Olsen (, f. 1886 - aktiv ind til ca. 1915)
Det andet Christiansborg set fra Marmorbroen. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 30×41.
Proveniens: ABR auktion 147, 1962 nr. 78.
Mindre retoucheringer.