1325/1556
En samling figurer af porcelæn, dekorerede i underglasurfarver. Royal Copenhagen, Dahl-Jensen og Bing & Grøndahl. H. 13–27 cm. (12)
Bestående af: Figurer fra Bing & Grøndahl: 2262 1661 2037 1760 1702 2228 Fra Dahl-Jensen 1095 Royal Copenhagen: 1771 905 685 1315 1228
II. sortering: 2228, 1771. III. sortering: 2037. 2262 har afslag på stol, 2037 har krakeleret bund, 1771 et horn mangler, et horn repareret, slebet i siden.
Varia, 20. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud