2008/​304

Kurv af porcelæn med gennembrudte sider og to hanke, dekoreret i farver og guld med blomster og ornamentik. Plaue C.G. Schierholz. 20. årh.s første halvdel. H. inklusiv hanke 9,5. Diam. 17,5.

Den ene hank restaureret. Slitage på guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK