2008/304
Kurv af porcelæn med gennembrudte sider og to hanke, dekoreret i farver og guld med blomster og ornamentik. Plaue C.G. Schierholz. 20. årh.s første halvdel. H. inklusiv hanke 9,5. Diam. 17,5.
Den ene hank restaureret. Slitage på guld.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag