2148/120
Tre japanske netsuker af udskåret og delvis bemalet elfenben, én i form af Ebisu, én i form af mand med bækner og abe. De to sign. Meiji/Taisho. H. 4,5–5. (3)
Guldnede. En netsuke med tørhedsrevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud