2043/​531

Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004)

Huse og hestevogn. Sign. Saabye. Olie på lærred. 87×120.

Mindre, men en del krakeleringer.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK