2043/531
Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004)
Huse og hestevogn. Sign. Saabye. Olie på lærred. 87×120.
Mindre, men en del krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag