2047/​1296

Halskæde af 8 kt. guld med diamantmedaljon af 14 kt. guld prydet med old-cut diamant. Diam. ca. 23 mm. L. ca. 38 cm. (2)

Vægt af 8 kt. guld ca. 3,5 g. Vægt af 14 kt. guld 7,5 g.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mangler en indvendig ramme.

Smykker og Fashion, 18. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK
1.500 DKK