870/4
L. A. Ring , tilskrevet (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933)
Snelandskab med bondegård en solskinsdag. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 29×38.
28. februar 2017: rettet fra “L. A. Ring” til “L. A. Ring, tilskrevet”.
Malerier og tegninger, 28. februar 2017
Vurdering
Hammerslag