2436/97
Frans van Mieris, efter, 18. årh.
Doktorens besøg. Usigneret. Olie på træ. 43×32.
Efter Frans van Mieris original fra 1667 nu på Getty.
Retoucheringer. Krakeleringer og enkelte afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag