I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Lyserøde og sartrosa teroser på en karm. Sign. I. L. Jensen 1837. Olie på papir monteret på træ. 18×24.
NB: Oil on paper, not canvas.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019