2427/160
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med dansk sejlskib og andre skibe i baggrunden. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 38×62.
Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Vurdering
Hammerslag