2448/816
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Øresund”. Kommode af eg og teak opsat på sokkel. Front med otte skuffer. Udført hos Karl Andersson & Söner, Sverige. H. 69. B. 135. D. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérskader.
Vurdering
882802 |