2049/52
A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Kystparti med sejlbåde. Sign. A. Riis Carstensen. Olie på lærred. 39,5×56.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag