2445/​31

Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)

“Forår i Lellinge”. Sign. Chr. Zacho 1907. Olie på lærred. 104×137.

Verso rester af udstillingsetiket på blændrammen.

Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning samt let opstramning af lærred.

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

42.000 DKK

32 bud

1113408 (Autobud) 42.000 DKK
846261 40.000 DKK
1113408 (Autobud) 38.000 DKK
846261 36.000 DKK
1113408 (Autobud) 34.000 DKK
897385 32.000 DKK
1113408 (Autobud) 30.000 DKK
897385 29.000 DKK
1113408 (Autobud) 28.000 DKK
897385 27.000 DKK
1113408 (Autobud) 26.000 DKK
897385 25.000 DKK
1113408 (Autobud) 24.000 DKK
897385 23.000 DKK
1113408 (Autobud) 22.000 DKK
897385 21.000 DKK
1113408 (Autobud) 20.000 DKK
897385 19.500 DKK
1113408 (Autobud) 19.000 DKK
897385 18.500 DKK
1113408 (Autobud) 18.000 DKK
897385 17.500 DKK
1113408 (Autobud) 17.000 DKK
897385 16.500 DKK
1113408 (Autobud) 16.000 DKK
277116 15.500 DKK
1113408 (Autobud) 13.000 DKK
1169464 12.500 DKK
1113408 (Autobud) 12.000 DKK
277116 11.500 DKK
1113408 11.000 DKK
897385 10.500 DKK