2447/95
Et par svenske natskabe af bemalet træ. Gustaviansk form, 20. årh. og senere tilvirket. H. 78. B. 47. D. 37. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Vurdering
Hammerslag