Joseph Istler (f. Prag 1919, d. sst. 2000)
Gerda Istlerova (f. Prag 1918, d. 2011)
Joseph Istler: Tre kompositioner, 1944, 1945 og 1946. To litografier i farver og en radering i farver. Bladstørrelser 28×46, 45×36 og 30×21. Uindrammede. Gerda Istlerova: Uden titel. Sign. G. Istlerova 87. Blyant på papir. Bladstørrelse 49×34. Uindrammet. (4)
Mindre håndteringsmærker på et par af dem.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
14 bud