11946/8
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Klippelandskab med en jæger og jagthund i solskin. Sign. Carl Bøgh. Olie på lærred. 27×21.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag