Theodor Philipsen, m. fl., 19.-20. årh.
N. A. Lützen, m. fl., 19.-20. årh.
En samling af 30 studier af dyr m.m. Flere sign. Flere forskellige teknikker på papir. Bladstørrelse fra 9×15 til 36×29. U.r. (30).
Proveniens: Dansk privatsamling af tegninger.
Tegningerne kan være gulnede, have små rifter, folder, tegnestiftshuller og/eller små misfarvninger m.m.
Ældre malerier og møbler, 8. september 2014