2434/32
Flisebord af bemalet træ, ilagt med 15 hollandske fliser, udskåret med bladværk og cabriole ben. Rokoko form. 19./20. årh. H. 72,5. B. 71. D. 46.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Restaureret.
Vurdering