2434/32
Flisebord af bemalet træ, ilagt med 15 fliser fra Morsø Fajancefabrik, udskåret med bladværk og cabriole ben. Rokoko form. 19./20. årh. H. 72,5. B. 71. D. 46.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud