2415/17
Svensk todelt barok skab af senere bemalet træ. 18. årh.s begyndelse og senere. H. 200. B. 106. D. 67.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere lister og elementer er påført.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag